Visas pasaulis skirtas mums

Žmogus praeina įvairius periodus. Būna toks laikas, kai jam norisi turtų, valdžios, žinių. O būna ir toks, kai neduoda ramybės svarbiausias  – gyvenimo prasmės klausimas, ir žmogus nori skirti jam visą savo laisvą laiką…

Po to ateina toks laikotarpis, kai jis nuo to atitolsta ir vėl grįžta į pilką gyvenimo rutiną. Kodėl taip yra? Kas ir kodėl taip žaidžia mumis?

Visa tai skirta tam, kad žmogus pamatytų, jog visas pasaulis yra nuostabiai sumanytas ir paruoštas būtent jam. Kad visos gyvenimo problemos, visi įvykiai, visi norai, visos mintys yra jam skirtos tik tam, kad jis anksčiau ar vėliau surastų tikrąjį savo aš – teisingą savo santykį su visa jį supančia aplinka ir šiame santykyje visiškai save realizuotų – atvertų visą nuostabų, begalinį, tobulą pasaulį.

Tai kodėl mums siunčiamos viso šios problemos, kodėl mes turime tiek vargti, kankintis, patirti begalę nesėkmių ir nusivylimų gyvenime? Kodėl mums negali iš karto duoti tokio pasaulio? Kodėl reikia su mumis šitaip žiauriai žaisti? Kam tai naudinga?

Pasaulis reiškiasi priešingybių dėka: šviesą mes pažįstame tamsoje, garsą – tyloje, skonį – alkyje… Visas tas nuostabus pasaulis yra čia ir dabar, mumyse, visai šalia, bet nuo mūsų paslėptas. Tam, kad jį atvertum, reikalingas instrumentas – noras, alkis jam, nes viską patiriame tik savo norais – koks noras, toks ir patyrimas. Noras – tamsa (trūkumas), patyrimas – šviesa, malonumas (užpildymas).

Tam ir skirtas visas šis žaidimas, kad suformuotų mumyse instrumentą – norą pažinti tai, kas nuo mūsų paslėpta.

Vincas Andriušis

Reklama

Parašykite komentarą

Filed under Uncategorized

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s