Komentaras DELFI straipsniui “S. Žukas. Ponai, prarandame gabiausius“

Komentaras straipsniui ““S. Žukas. Ponai, prarandame gabiausius“

http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/s-zukas-ponai-prarandame-gabiausius.d?id=61711893#ixzz2XXPPFOl9

file55882477_54fa0104

2013-06-28 21:38
Niekam ne paslaptis, kad lietuviai yra ypatingai uždaro būdo, todėl visi depresyūs globalaus pasaulio gyvenimo reiškiniai šioje tautoje reiškiasi ryškiau, negu kitose, bet nereikia pamiršti, kad dabartiniame globaliame pasaulyje jie yra bendri visai žmonijai, nes kitaip tautą galima nuvaryti į dar didesnę depresiją.
Kodėl tokius ir panašius reiškinius vadinu depresyviais? Todėl, kad visų problemų priežastis yra viena – gyvybinės energijos trūkumas, ką ir nurodo pats žodis “depresija“ – žemas spaudimas, spaudimo, gyvybinės jėgos spaudimo trūkumas.
Kaip jis atsiranda ir kodėl didėja?
Kuo stipriau vystosi žmonijos egoizmas ir stumia, atskiria mus vienas nuo kito (o lietuviai, kaip minėjau, iš prigimties jau pakankamai uždaro būdo), o gamtos diktuojamos pasauliui realijos atvirkščiai, reikškiasi kaip vis labiau integralios, tuo mums – individualistams – vis labiau priešingiems gamtos diktuojamiems reikalavimams, gyvenimas kelia vis didesnių problemų visose žmogaus veiklos sferose kartu.
Todėl jokie daliniai sprendimai nepadės: partijų siūlomi gražūs projektai – užsidarys tik pasitarnavę partijų tikslams, skiriamos lėšos – bus išvogtos, pedagoginis dėl gerų rūmų, ar kitų individualistinių priežasčių – sužlugdytas, ir t.t. Jeigu serga visas organizmas, tai ir gydyti reikia jį visą, aišku, tiksliai žinant nuo ko.
Gyvybinė jėga slypi pozityviuose žmonių tarpusavio ryšiuose, santarvėje, kurių formavimui gamta ir duoda, augina egoizmą mumyse, kaip būtiną medžiagą ryšiams megzti, nes bet kokiam procesui reikalinga priešingybė, kaip bet kokiam žaliam gyvam daigui – juoda negyva žemė.
Todėl vienintelis visų problemų sprendimo kelias perprasti gamtos integralumą, jo dėsnius, skatinti visuomenėje integralaus pasaulio suvokimo švietimą, rasti, vystyti ir vykdyti visuomenėje integralių visuomenės santykių ugdymo metodiką, nukreiptą ne į “Aš“, o į “MES“.

Vincas Andriušis

Reklama

Parašykite komentarą

Filed under Komentarai, Visuomenė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s