Komentaras DELFI straipsniui “7 erzinančios žmonų savybės“

Komentuojamas straipsnis – 

Paveikslėlis

Mano komentaras:

Vincas Andriušis

2013-08-17 21:42
 
Viskas susiveda į vieną mūsų savybę – egoizmą, norą gauti sau, dominuoti, kitus išnaudoti tik savo reikmėms, kad visa aplinka ir aplinkiniai aptarnautų tik mano norus. Tokia mūsų prigimtis ir reikia tai pripažinti. Tai, kad įsigyjant partnerį demonstruojami geriausi mokėjimai – tai tik patvirtina. 

Kas gali pakeisti tokį prigimtinį elgesį? Juk tai prigimtinė savybė ir ji nepasiduoda jokiam moralizavimui, nes veikia pagal jai gamtos užduotą programą? Koks noro gauti bendras vardiklis, kas yra jo siekis, kuo jis “maitinasi“? 

Noro gauti “maistas“ yra malonumas – nesvarbu kokiais būdais, svarbu jausti malonumą. Natūralu, kad neištaisytas, t.y. egoistinis noras sieks viską pavergti sau, nes egoistinio noro viršūnė būti virš visų, kas ir yra visų mūsų nesutarimų priežastis. Norint kad jis sutiktų leisti elgtis kitaip, t.y. leistų naudotis geriausiais savo elgesio išmokimais, o praktika rodo, kad tokių turime, reikia jam parodyti, kad yra galimas didesnis malonumas, nei patiriamas savanaudiškai naudojantis kitais. Tai malonumas, kuris atsiskleidžia pozityviuose tarpusavio ryšiuose. 

Pozityviuose reiškia, kai norime kad kitam būtų gerai, kai norime rūpintis vienas kito gerove. Būtent tai pažinties pradžioje gamta duoda mums patirti, o po to atima. Kodėl atima? Tam, kad įvaldytume – patys išmoktume tai daryti. Dabar reikia tik supratimo, kad tai buvo parodyta ir įrodymų nebereikia, o kai pradėsime tai daryti – parodys dar daugiau, bet vis tiek – viskas bus mūsų rankose, tik žmogui duota visko išmokti.

http://gyvenimas.delfi.lt/meile/7-erzinancios-zmonu-savybes.d?id=62081199#ixzz2cI8NjkKN

Reklama

Parašykite komentarą

Filed under Uncategorized

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s