Žmogų veikia absoliučiai viskas!

Paveikslėlis

Žmogus – savo jutimo organų ir gyvūninių instinktų įkaitas. Protas, be abejonės, taip pat atlieka tam tikrą vaidmenį, tačiau visada galima surasti tokių poveikio priemonių, kurios leis jį išjungti ir priversti mus elgtis taip, kaip to nori kiti žmonės. Pavyzdžiui, visai neseniai mokslininkai iš Teksaso universiteto Ostine (JAV) ištyrė, jog garsai, kurie lydi vaizdo reklamas, žmogų veikia vos ne stipriau nei pats vaizdas.

Verbenų kvapas mažina kritinį mąstymą ir prekybininkams padeda pritraukti daugiau pirkėjų. Tai, ko žmogus nė nebūtų pirkęs, dvelkiant verbenų aromatui gali pasirodyti visai patrauklu. Visiškai taip pat, tai yra slopina kritinį mąstymą, žmones veikia ir alkoholis. Spalva irgi galima smarkiai paveikti žmones. Pats geriausias pavyzdys yra visiems žinomas „Koka-Kola“ prekės ženklas. Kiekvienas, išvydęs šią raudoną emblemą, iš karto pagalvoja apie tą tonizuojamąjį gėrimą.

Taigi žmonės yra labai priklausomi nuo daugelio aplinkos faktorių ir todėl juos galima paveikti, pažadinti instinktus. JAV Antrojo pasaulinio karo įkarštyje reklaminiais tiksliais iš cigarų buvo padarytas lėktuvas, aplink jį grūdosi mergaitės su „cigarinėmis suknelėmis“. Žmonės pirko būtent išreklamuotos rūšies cigarus, kad – taip, taip, – jei ne visą šį lėktuvą galėtų valdyti, tai nors turėtų jo dalelytę! Taigi žmogų veikia absoliučiai viskas.

Vienoje senovinėje maldoje sakoma: „Dieve! Duok man jėgų savo gyvenime pakeisti tai, ką galiu pakeisti, duok man vyriškumo priimti tai, kas ne mano valioje pakeisti, ir duok man išminties atskirti vieną nuo kito.“ Aplinkos įtaka lemia mūsų pasirinkimus, tikslus, pasaulėžiūrą, taigi ir gyvenimo kokybę. Ką mes patys galime keisti, kad nebūtume vartotojiškos visuomenės sraigteliai, tarnaujantys jos lyderių, visuomenės mažumos, savanaudiškiems interesams? Ar galime įgyti imunitetą jos daromai įtakai ir „nepabėgti į kalnus“, neužsidaryti savyje, neatsisakyti socialinių sąveikų?

Tam, visų pirma, reikia atsakyti į pirmiau minėta malda iškeltus klausimus:

–         Savo esmės mes negalime pakeisti.

–         Dėsnių, dėl kurių kinta mūsų esmė, negalime pakeisti.

–         Savo vidinių savybių kitimo (dėl išorinio poveikio) dėsnių negalime pakeisti.

–         Aplinką, nuo kurios esame visiškai priklausomi, – KEISTI GALIME!

Aplinką galime keisti, pajėgiame patys formuoti savo mikroaplinką, kuri veiks ir likusią, kurioje būtų puoselėjamos tos žmogiškosios vertybės, kurias norime matyti pasaulyje, savyje, savo vaikuose, tai yra gyvenime. Tai yra mums palikta valios laisvė, auksinis raktelis nuo durų, kurių slenkstį peržengę galime išsivaduoti nuo Karabaso Barabaso valdžios, nuo mums primetamų niekinių vertybių.

Vincas Andriušis

http://www.mintis.info/zmogu-veikia-absoliuciai-viskas/

Reklama

Parašykite komentarą

Filed under Uncategorized

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s