Penki moksliniai eksperimentai, demonstruojantys realybės iliuziškumą (7)

cLfpoz3XmHk

Nuo stebėtojo priklausanti realybė

Pamažu ne tik mokslas, bet ir visa žmonija artėja prie suvokimo, kad visas pasaulio matymas priklauso nuo stebėtojo. Kvantinė fizika jau seniai priėjo išvados, kad eksperimento rezultatai priklauso nuo eksperimentuotojo, kad įvykio stebėjimas turi įtakos bandymo rezultatams, ir ne tik elementariųjų dalelių tyrimuose, bet ir ištisų galaktikų.

Viskas reliatyvu – reliatyvu žmogaus savybių atžvilgiu. Iš tikrųjų, viskas priklauso netgi ne nuo to, stebiu aš ar nestebiu, galvoju ar negalvoju, o nuo to, koks yra žmogus, kuris galvoja, jaučia ir stebi, tai yra kokios jo savybės!

Viskas, kas vyksta, vyksta mūsų atžvilgiu, mumyse, viskas, ką stebime, – stebime taip pat mes, ir visa tai visiškai priklauso nuo mūsų savybių. Todėl savo norais, mintimis, ketinimais, valdydami juos galime įtakoti ne tik materijos elgseną, bet ir pasaulio realijas.

Tokiu būdu nuo įprasto mokslinio tyrimo, nepriklausančio nuo mokslininko savybių, pereiname prie tyrinėtojo, stebėtojo, kuris, norėdamas atskleisti naujus pažinimo horizontus, visų pirma turi pasirūpinti savo savybėmis.

Jeigu stebėtojas keičia stebėjimo rezultatus, ir mano stebima realybė priklauso nuo manęs, o ne egzistuoja, kaip kad buvo manoma, nepriklausomai nuo manęs išorėje, tai aišku, kad siekdami tolimesnio pažinimo turėsime pasikeisti patys. Turi keistis stebėtojas!

Parengė Vincas Andriušis

Tęsinys. Pradžia – https://andriusis.wordpress.com/2014/10/25/penki-moksliniai-eksperimentai-demonstruojantys-realybes-iliuziskuma/

Pabaiga

http://www.mintis.info

Reklama

Parašykite komentarą

Filed under Uncategorized

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s