Mažiau žinai, geriau miegi

136377

Daugelis iš mūsų patyrėme švietimo prievartą mokykloje, po to „džiovinome smegenis“ universitetuose, dabar to paties žūtbūtinai reikalaujame iš savo vaikų. Tačiau atsigręžę atgal pamatome, kad daugelis kadaise išmoktų dalykų, kurių po to nenaudojome gyvenime, tarytum išnyksta be pėdsakų, palikdami nebent patirto vargo atsiminimus. Taigi ar pats išsilavinimas yra vertybė?

Tyrimai parodė, kad geras išsilavinimas suteikia žmogui galimybę rasti geresnį darbą, daugiau uždirbti, bet jokiu būdu nedaro jo laimingesnio. Išsilavinimo lygmuo nesuteikia psichologinio komforto jausmo, nepadeda žmonėms jaustis geriau, o juo labiau darniau funkcionuoti visuomenėje.

Geras išsilavinimas, atvirkščiai, žmogui gali suskelti psichinių problemų. Jeigu žmogaus išsilavinimo lygmuo yra aukštesnis, nei to reikalauja jo tiesioginis darbas, tai jis būtinai susidurs su depresija, nes darbas jam atrodys neįdomus, nevertas jo, jeigu negalės jame panaudoti savo išsilavinimo. Žmogus tiesiog jausis negalintis savęs visiškai realizuoti, o tai viena pagrindinių depresijos priežasčių.

Pačios žinios žmogui, nerandančiam galimybės jas pritaikyti, tampa greičiau našta nei privalumu, kaip pasakyta Biblijoje, „didinantis žinias, didina sielvartą“ arba „žinios didesnės už jo darbus“. Be to, nepagrįstas žinių perteklius apsunkina žmogaus komunikacines galimybes, jam vis sunkiau bendrauti, rasti „savęs vertą“ pašnekovą, o komunikacija žmogui yra tarytum jo psichologinio kūno kraujas. Taigi, garsus posakis „mažiau žinai, geriau miegi“ nebūtinai tinginių devizas.

Parengė Vincas Andriušis

http://www.mintis.info

Reklama

Komentarų: 1

Filed under Uncategorized

One response to “Mažiau žinai, geriau miegi

  1. Ramona

    Vincai, manau radai atsakymą, sveikinu 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s