Pasaulis sudarytas visiškai harmoningai

dddndd10

Pažvelgę gilyn, į mikropasaulį, pamatytume, kad visos materiją sudarančios dalelės pasidalijusios į dvi klases: bozonus ir fermionus. Dalelės, kurios mus sudaro, – tai fermionai, o bozonai atsakingi už tarpusavio sąveikas.

Bozonai labai „mėgsta“ burtis kartu, ir jeigu, pavyzdžiui, būtume bozonai, visi sėdėtume ant vienos kėdės. Neklauskite kaip – tokios bozonų savybės. Fermionai, atvirkščiai, individualistai. Tai kaip svetimų žmonių, nenorinčių būti kartu, eilė – jie laikosi atokiau vienas nuo kito. Tačiau būtent abiejų šių priešingų rūšių sąveika ir palaiko viso mūsų pasaulio egzistenciją.

Mes gyvename erdvėje, sudarytoje iš taškų, numeruojamų skaičiais. Šiuos tris skaičius galima dauginti bet kokia tvarka, bet visada gausime vieną ir tą patį rezultatą. Tačiau egzistuoja ir atvirkštinė fizikinė realija, tarytum atvirkštinė erdvė, kurioje yra kažkas panašaus į skaičius, bet taškų nėra. Skaičiai ten turi keistą savybę: jeigu juos sudaugintume, o po to atliktume tą patį, tik atvirkštine tvarka, tai šie veiksmai skirtųsi savo ženklu. Pavyzdžiui, 5 x 4 – plius 20, o 4 x 5 – minus 20.

Šie pasauliai atrodo visiškai nepanašūs: jeigu viename pasaulyje yra fermionų „santvarka“, tai kitame – bozonų. Vieni linkę būti atskirai, kiti – vienytis. Atskirai šie du pasauliai sudaro dvi priešingų ženklų begalybes ir atrodo visiškai chaotiškai. O juos sujungus pasirodo, jog tai nuostabi, harmoninga pora, esanti visiškoje simetrijoje ir pagrįsta griežta matematine logika.

Jeigu pažvelgtume į mūsų, žmonių, dabartinę visuomenę, kurioje vyrauja egoistinės savybės: savanaudiškumas, neapykanta, pavydas, susiskaldymas, – tai ji aiškiai primena fermionų pasaulį. Kadangi gamtos dėsniai yra visuotiniai, tai dėsninga, kad ir šiame lygmenyje egzistuoja jam atvirkštinis pasaulis su atvirkštinėmis savybėmis – meile, savitarpio pagalba, vieningumu. Jeigu norime gyventi tobulame pasaulyje, harmonijoje, turime atskleisti šį antrą, atvirkštinį pasaulį, ir prijungti prie esamo. Lengviausia tai padaryti pradėjus žaisti pagal „bozonų pasaulio“ taisykles.

Vincas Andriušis

http://www.mintis.info

Parašykite komentarą

Filed under Uncategorized

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s